Michael Narducci na temat wydarzeń z finału 4-go sezonu The Originals oraz nadziei co do 5-go

Nynaeve    5 lipiec 2017    8
Opuszczający już "The Originals" producent wykonawczy Michael Narducci udzielił wywiadu portalowi TVLine, gdzie omówił wydarzenia z finału 4-go sezonu, wspomniał ważną usuniętą scenę oraz wyraził nadzieje co do wydarzeń z  kolejnego sezonu.


Finał czwartego sezonu "The Originals" nie mógł się skończyć bardziej słodko-gorzką notką - w postaci końcowej piosenki.

Portal TVLine rozmawiał z opuszczającym serial showrunnerem Michaelem Narduccim o największych zwrotach akcji w odcinku, jak również, czego mogą oczekiwać fani w piątym sezonie. Ale najpierw szybkie streszczenie:

Plan Vincenta by rozdzielić Pustkę na cztery części, każda zamieszkuje nieśmiertelne ciało połączone linią krwi z Hope, powiódł się. (Freya prawie musiała przemienić się w wampira by uzupełnić tę czwórkę, ale pojawił się Kol - oczywiście w ostatniej minucie - by spełnić swoje obowiązki jako Mikaelsona.) Niestety, te ciała prawie natychmiast odeszły w różne strony, ślubując nigdy się nie połączyć co groziłoby powrotem Pustki do naszego świata.

I w ten sposób Mikaelsonowie zostali rozproszeni: i jak zapowiadał portal TVLine, Hayley zapisała Hope do szkoły Alarica i Caroline dla nadprzyrodzonych dzieci, która znajduje się w Mystic Falls; Elijah po poproszeniu Vincenta by usunął jego wspomnienia, rozpoczął nowe życie jako muzyk, które Klaus wysoko wycenił z bezpiecznej odległości; świeżo upieczony singiel Marcel (przykro mi, Sofyo!) zaskoczył Rebekę w Nowym Jorku; a Kol był ostatnio widziany podczas wizyty w sklepie jubilerskim po tym jak planował (cudownie, podekscytowany itp.) oświadczyć się Davinie.

Ale czy wszystko dobre, co się dobrze kończy? Narducci ma odpowiedzi...

TVLINE: Było całkiem sporo szczęśliwych zakończeń - bądź szczęśliwych na tę chwilę zakończeń - w tym finale, włączając w to Marcela i Rebekę wyruszających to Nowego Jorku. Czy to oznacza, że Marcel porzucił swoje roszczenia co do Nowego Orleanu?

Narducci: Jak wszystko w tym serialu, czy są jakieś rzeczy absolutne? Czy kiedykolwiek nie ma nadziei na rewanż czy powrót? Była scena, którą wycięliśmy, którą wierzę, że pojawi się na DVD, gdzie Marcel i Vincent rozmawiają. Musieliśmy ją wyciąć ze względu na ograniczoną ilość czasu, i to mnie zdruzgotało. Dosłownie się popłakałem, bo kocham obu tych aktorów. W zasadzie oni tam rozmawiają o tym dlaczego czarownice mogłyby dołączyć do Pustki, i być może są jeszcze jakieś grzechy, z którymi Marcel musi sobie poradzić. Marcel mówi, że być może to czas na nowego króla, więc on w zasadzie daje klucze do królestwa osobie, której ufa najbardziej w mieście, które kocha, i jest nią Vincent. To był wspaniały moment i byłem strasznie zdołowany, że go straciliśmy. Tak, więc jeśli scenarzyści odniosą się do tego posunięcia to czekam na to z zapartym tchem.

TVLINE: Jak już rozmawiamy o parach, Hayley i Elijah mieli znacznie mniej szczęśliwe zakończenie. Czy powinniśmy mentalnie rozciąć tę relację?

Narducci: Cóż, nie mogę powiedzieć co się stanie, mogę wypowiedzieć się tylko o tym co się wydarzyło Hayley spędziła większość z pięcioletniego przeskoku w czasie ze swoim dzieckiem, która jest teraz siedmiolatką zdolną do własnych ocen i osądów moralnych. Teraz Hayley rozejrzała się dobrze dookoła i zdecydowała, że chce zapewnić swojemu dziecku świetne środowisko do prosperowania. W odcinku 4. ona powiedziała Elijahowi "Musimy być lepsi"i w tej chwili, tak sądzę on wiedział 1000 lat złych postępków ciężko jest zmienić. I z Klausem obejmującym rolę ojca, Elijah musiał zająć wcześniejsze miejsce Klausa. To był dla niego straszny konflikt, zmierzyć się z tym, co zrobił i zapłacić za to. Chociaż ona jest teraz nieśmiertelna, Hayley przeżyła jako człowiek tylko około 30 lat. Ma większy dostęp do swojego człowieczeństwa, więcej potencjału by zmienić swoje zwyczaje i wybrać lepsze środowisko życia dla swojej córki. Nie wiem czy Elijah może się zmienić, co dla mnie, czyni ich sytuację nie do utrzymania. Lecz wbrew temu wyborowi były sytuacje w tym finale, gdzie zrozumiałeś jak bardzo oni troszczą się o siebie i jak ciężkie będzie ich rozstanie.

TVLINE: Jeżeli chodzi o ludzi, którzy mogą się zmienić, co odróżnia Kola i Davinę - którzy mieli jedno ze szczęśliwych zakończeń - od Elijaha i Hayley?

Narducci: To jest bardzo dobre pytanie. Tak bardzo jak kochałem ten moment z Kolem i Daviną, nie wiem czy on zmieni się na zawsze. Jest również ważne by pamiętać, że Kol spędził mnóstwo czasu zasztyletowany i miał także życie jako czarownik. Na krótki czas, jego dusza została ponownie przebudzona do tego by poczuć jak to jest być śmiertelnym i mieć dostęp do magii. Zdolność władania magią była celem, który został odmówiony Klausowi, Elijahowi i Rebece. Kol może być trochę inny, ale nawet z tym nowym życiem z Daviną on nadal jest wampirem. Czy on może czy też nie zaangażować się w bycie lepszą wersją siebie to wszystko zależy od scenarzystów by wybrali jak pójdą z tym dalej w następnym sezonie.

TVLINE | To nie jest tak naprawdę pytanie, ale kochałem możliwość zobaczenia znów Alarica.

Narducci: Byliśmy bardzo szczęśliwi mogąc napisać scenę z Mattem Davisem i móc z nim ją nakręcić. Byłem tam w tym dniu, gdy to kręciliśmy i poczułem się jak za dawnych czasów. On zagrał niewiarygodnie. Sądzę, że to interesujące, że w serialu o Mikaelsonach on miał ostatnie słowo w sezonie. To Alaric, który mówi "Te dzieci będą lepsze". Po tym wszystkim co ta rodzina zrobiła, jest możliwe, że Hope nie pójdzie w ich ślady, co jest miłym sposobem na zakończenie.

TVLINE: I zakładam, że nauka Hope będzie za darmo, zważywszy na ten niewiarygodnie hojny datek, który Klaus podarował na szkołę.

Narducci: [Śmiechy] Musisz objąć tym Alarica i Caroline. Ale to naprawdę wydaje się odpowiednie, prawda?

TVLINE: Mówiąc o ofiarodawcy, on stał dość blisko Elijaha na koniec. Czy to dozwolone? Jakie są zasady tego całego odseparowania?

Narducci: Cóż jest prawda fabularna i prawda emocjonalna. Prawda fabularna jest taka, że Klaus prawdopodobnie powinien się trzymać z dala od Elijaha. Jeśli oni pozostawaliby blisko przez jakiś czas, elementy duszy Pustki prawdopodobnie wyłoniłyby się i mogłyby nawet wyjść ponownie na świat. Ale emocjonalna prawda jest taka, że wierzę, że jakiś czas minął - wystarczający czas dla Elijaha by odejść i zacząć nowe życie - a Klaus chciał tylko sprawdzić co u brata, tego samego brata, który zawsze sprawdzał co u niego. Klaus widzi go i wierzę, że chce dostać jakiś sygnał, ale Elijah go nie daje. Tylko kiwa głową i wraca do grania na fortepianie. Tak, więc Klaus wie, że jego brat znalazł małą chwilę pokoju, i on jest w stanie teraz odejść tak daleko od swojego rodzeństwa jak to tylko możliwe.

TVLINE: Mówisz "minął jakiś czas". Powinniśmy o tym myśleć jako o przeskoku w czasie?

Narducci: Tak, tak sądzę. Nie chcieliśmy by to zostało oficjalnie potwierdzone, ponieważ to uwalnia cię od robienia czegokolwiek naprzód. Ale to nie jest na pewno kolejna noc, Elijah wydaje się być stałym muzykiem. Muzyka jest dla Elijaha tym czym dla Klausa malowanie. Sądzę, że to był dobry pomysł, żeby Elijah mógł oddać się czemuś co wiele dla niego znaczy. Pewne aspekty jego tożsamości nadal trwają, i to zajęło Klausowi trochę czasu by go wytropić. I teraz oni muszą być rozdzieleni na dobre.

TVLINE: To znaczy, mam nadzieję, że jednak nie na dobre.

Narducci: Cóż, dokładnie, to jest wielka radość oczekiwania na kolejny sezon. Bez wydawania czegokolwiek - i bez wiedzy o tym co planują scenarzyści - i byłbym zszokowany - i połknę własne słowa jeśli Klaus i Elijah znów się nie zobaczą.

Kategoria:TheOriginals > TheOriginalsSpoilery


Napisz komentarz

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.


Komentarze (8)
aurorarebekah - 8 lipiec 2017 o 20:15:36 - (468 dni temu)

Jeśli ktoś byłby jednak zainteresowany, to macie link do wątku z riłoczem :D Wszystko jest tam napisane, 1x01 oglądamy jutro o 22:00, ale to tylko taka orientacyjna godzina, zawsze można dołączyć później. Zapraszam ^^

http://vampirediaries.pl/forum/p ogaduchy/26-rewatch-the-originals-

xxcruentumxx - 7 lipiec 2017 o 21:24:36 - (469 dni temu)

Jako, że na forum padł pomysł rewatchu TO, to postanowiliśmy także i tutaj zapytać, czy nie znajdzie się więcej osób do rewatchowania razem z nami? :D
Osoby chętne zapraszam na wątek o przepięknej nazwie: Fanbase Ruchadła Marcysi, który znajdziecie w sekcji Pogaduchy

ArtisticCreator - 7 lipiec 2017 o 11:35:21 - (470 dni temu)

Kolvina...zabijcie mnie ;_;

Nynaeve - 6 lipiec 2017 o 23:31:02 - (470 dni temu)

@Dabien Było. Jak tłumaczę to nie dodaję nigdy nic od siebie.

aurorarebekah - 6 lipiec 2017 o 23:02:36 - (470 dni temu)

Było w wywiadzie ;p

Dabien - 6 lipiec 2017 o 22:19:54 - (470 dni temu)

Tak z ciekawości: to "przykro mi Sofyo" zostało dodane przez autorkę newsa czy naprawdę znalazło się w wywiadzie?

aurorarebekah - 6 lipiec 2017 o 15:18:21 - (471 dni temu)

Rozśmieszyło mnie to ,,przykro mi, Sofyo!”

Iamgonnahate - 6 lipiec 2017 o 10:44:46 - (471 dni temu)

Miło Nyn, że to wstawiłaś, ale jakoś za wiele niestety nie zdradził nam Narducci :D
Mam nadzieję, że skoro tak zakończyli 4 sezon to 5 nie zaczną od rozwalania Marbeki, Kolviny i nie zrobią z Hope rozpieszczonej gówniary bo tego nie przełknę :p

Następny odcinek
The Originals
5x13 - When The Saints Go Marching In
The CW - 1 sierpień
dni
godzin
minut
sekund

Mój profil
Nazwa użytkownika:


Hasło:
Zarejestruj się

Znajdź nas na Facebooku

Polecamy
fryzurydemotywatory
czytelniaszpilki
smieszne

Reklama

Copyright © 2015-2018 Originals24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ta strona używa ciasteczek (cookies) i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie i zarządzanie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki.